Halna
23 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-31 15:48
Czytałam ostatnio, że pestki z dyni można stosować na odrobaczanie. Zastanawiam się czy działają również profilaktycznie? Podawałabym je córce aby niczego nie przywlokła z przedszkola. 
nieperfekcyjna
16 postów
Kobieta
Warszawa
Napisano: 2015-11-18 20:49
Pierwsze słyszę. Ale pestki dyni są ogólnie bardzo zdrowe, więc nie ma chyba przeszkód, by podawać je dziecku.
SlimFitMan
6 postów
Mężczyzna
Kraków
Napisano: 2016-06-09 17:32

Pestki dyni, a raczej zawarty w nich olej mogą mieć wpływ na zwalczanie pasożytów.

Ale nie można z tym przesadzić. Trzeba pamiętać, że pestki są bardzo kaloryczne i regularne spożywanie ich w zbyt dużych ilościach może wpłynąć na zwiększenie masy ciała.

___________________

slimfitman.blogspot.com

elka8
13 postów
Kobieta
Napisano: 2016-06-15 07:45
na 100% jej nie zaszkodzą :)
klaudunia
5 postów
Kobieta
Napisano: 2017-01-21 13:54
Też słyszałam że pestki z dyni są skuteczne na robaki, ale ja bym je zastosowała bardziej profilaktycznie, gdyby ktoś z mojej rodziny był zarażony jakimiś robakami, poszłabym do lekarza na włąściwe leczenie :)
wieczniesieodchudzam
73 postów
Kobieta
Warszawa
Napisano: 2019-03-01 14:48
pestki z dyni mają wyjątkowe właściwości odżywcze, zawierają witaminę E, cynk i pewnie jeszcze wiele innych drogocennych składników i witamin, gdzieś wyczytałam że są dobre dla facetów na płodność, nie wiem jak z właściwościami leczniczymi na robaki, ale na pewno mają ich wiele na inne dolegliwości ;)
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację