superwoman
21 postów
Kobieta
Kęty
Napisano: 2015-10-25 19:27
  Ćwiczenia na plecy są bardzo ważne – choć niestety wielu z nas o nich zapomina.

 A słabe mięśnie pleców mogą być początkiem wielu dolegliwości kręgosłupa, sztywności karku, napięć i bólu.  

 Nie zapominajmy o ćwiczeniach na odcinek szyjny kręgosłupa:
 -siadamy na krześle, ramiona opuszczone, wykonujemy szerokie krążenia głową w prawo i lewo
-ta sama pozycja, co w ćwiczeniu poprzednim – wysuwamy brodę w przód, po czym cofamy ją jak najdalej  

Zadbajmy też o odcinek piersiowy kręgosłupa – oto kolejne proste ćwiczenia na plecy:
 - siadamy na krześle, ręce wyciągamy na boki, wykonujemy skręty tułowia na prawo i lewo
-stajemy prosto, unosimy wysoko ręce, po czym opuszczamy ręce i wykonujemy skłon w przód.

 Popularne ćwiczenia na lędźwiową część kręgosłupa:  
-kładziemy się na plecach, zginamy raz jedną, raz drugą nogę, przyciągając ją rękoma do klatki piersiowej
-klęcząc, opieramy dłonie o podłogę, wykonując tzn. koci grzbiet.



Julka
26 postów
Kobieta
Iława
Napisano: 2016-01-29 10:14
Odkąd pracuję przy komputerze po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie poświęcam kilka minut na proste ćwiczenia na plecy. Jak najbardziej to polecam, bo pozbyłam się bólu i sztywności karku!
wieczniesieodchudzam
73 postów
Kobieta
Warszawa
Napisano: 2018-04-16 12:12
również pracuje przy komputerze, niestety plecy bolą mnie coraz częściej, na ćwiczenia zwyczajnie nie mam czasu, choc wiem że to tylko głupia wymówka, ale słyszałam że zabiegi rehabilitacyjne też pomagają ;)
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację